Sport

Kuka e pafat, mposhtet me ippon nga xhudistja franceze Posvite dhe mbetet pa medalje

0
kuka-e-pafat,-mposhtet-me-ippon-nga-xhudistja-franceze-posvite-dhe-mbetet-pa-medalje

Loriana që nisi në mënyrën më të mirë duke mposhtur ukrainasen Anastasia Turchyn në raundin e dytë dhe pastaj holandezen Bernardette Graf në çerekfinale, u mposht në gjysmëfinale nga Guusje Stennhuius, shkruan lajmi.net.

Ajo ishte e pafat edhe në ‘repechage’, meqenëse u mposht nga francezja Fanny Estelle me ippon.

Ndërkohë, kujtojmë se në këtë kampionat Evropian, Kosova u stolis me tri medalje, dy të arta nga Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi dhe një të bronztë përmes Nora Gjakovës./Lajmi.net/

Lexo të tjera