Sport

Kur atdheu peshon më shumë se gjithçka: Kapiteni i Armenisë lë futbollin dhe i bashkohet luftës

0
kur-atdheu-peshon-me-shume-se-gjithcka:-kapiteni-i-armenise-le-futbollin-dhe-i-bashkohet-luftes

Varazdat Haroyan është kapiteni i ekipit kombëtar të Armenisë. Ai luajti tre vjet më parë për FC Ural në Rusi dhe kishte përfunduar kontratën e tij me marrëveshje të përbashkët për të qenë në gjendje të nënshkruajë këtë sezon me Larissa të Greqisë, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, pak para se të udhëtonte në Greqi për të finalizuar nënshkrimin e tij dhe për t’u vënë në dispozicion të ekipit të tij të ri, Haroyan mori një thirrje nga ushtria e vendit të tij për t’u bashkuar dhe për të qenë në dispozicion të konfliktit të mundshëm luftarak me azerët.

Agjenti i lojtarit i dërgoi një mesazh me shkrim presidentit të Larissa, duke deklaruar se mbrojtësi qendror Haroyan, i cili ka 51 ndeshje për ekipin e tij, “është mobilizuar, si të gjithë qytetarët armenë nën 40 vjeç, dhe tashmë është në zonë të luftës “.

Konflikti armeno-azerë në zonën e Nago-Karabak po tensionohet çdo ditë e më shumë. Ka pasur humbje jete, makina të shkatërruara dhe goditje në popullatën civile. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera