Lajme

Kurti dikur quante ekstremistë Thaçin vetëm pse mbështeti Hillary Clintonin, ndërsa tani vet ai përkrah Biden

0

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dje edhe hapur ka dalë në përkrahje të Joe Biden si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.


Kurti ka thënë se Biden është mik i vërtetë i shqiptarëve, derisa ka përmendur rolin e tij në vitet 1990.

Për këtë rreshtim të Kurtit ka pasur reagime në Kosovë dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Miërpo, vet Kurti dikur i quante ekstremistë ata që pozicionoheshin për një kandidat t[ caktuar në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Kështu të paktën gjykuar nga një video e tij në emisionin RTV Dukagjini e që po shpërndahet në rrjetet sociale.

Shikoni videon:

https://video.gjirafa.com/10000000-2733579056879707-8852960107319779439-n-mp4

Lexo të tjera