Bota

Kurti: Tronditës lajmi për tërmetin në Izmir të Turqisë dhe ishujt grekë përreth

0
kurti:-trondites-lajmi-per-termetin-ne-izmir-te-turqise-dhe-ishujt-greke-perreth

Sipas tij, forcës shkatërruese të natyrës i del përballë vetëm solidariteti ndër-njerëzor.

“Familjeve të viktimave, u shpreh ngushëllime të sinqerta. Familjeve të atyre nën rrënoja, uroj t’i nxjerrin të gjallë më të dashurit e tyre. Vendi ynë solidarizohet me Turqinë e Greqinë, dhe të gjithë ata që janë të prekur nga kjo fatkeqësi natyrore”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Facebook. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera