Lajme

Ky mot do të mbretëroj sot në Kosovë

0

Moti për sot do të jetë kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë, temperatura me e ulët do të jetë 13C dhe me e larta 30C, shkruan Gazeta Metro.


Sipas “Prishtina Weather” sot në Kosovë do të mbretëroj mot kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.

Temperaturat në vise të ulëta 13C deri 30C, e në vise malore 10 deri 21C. Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 6./gazetametro.net

Lexo të tjera