Sport

L.K: RB Leipzig e fiton dramën ndaj Basaksehir

0
l.k:-rb-leipzig-e-fiton-dramen-ndaj-basaksehir

Ndeshja e zhvilluar në Turqi me fillim nga ora 18:55, ka përfunduar me fitoren e mysafirëve, 3:4, shkruan lajmi.net.

Për vendasit të tri golat i shënoi Irfan Kahveci, në minutat (45’, 72’ dhe 85’).

Për mysafirët golat i shënuan Yussuf Poulsen (26’), Nordi Mukiele (43’), Daniel Olmo (66’) dhe Alexander Sorloth (90’+)

Me këtë fitore, RB Leipzig e bënë edhe më të paqartë situatën në grupin G, ku tani të gjithë sytë janë te ndeshja mes Manchester United dhe PSG./Lajmi.net/

Lexo të tjera