Uncategorized

Labi solidarizohet me familjen nga Deçani që humbi dy fëmijë tragjikisht, shtyu publikimin e këngës

0

Labinot Tahiri gjatë ditës së djeshme kishte njoftuar se të premten publikon bashkëpunimin me motrën, Sarandën, shkruan lajmi.net.

Por, në mëngjes ai njoftoi se kënga nuk do të publikohet sot, në shenjë solidarizimi më familjen nga Deçani, që humbën dy fëmijë tragjikisht në një aksident me tren.

Këngëtari thotë se ndan dhimbjen me familjen Arifaj dhe u shpreh ngushëllime për humbjen e fëmijëve.

“Përshëndetje i dashur publik dhe ju qytetarë!

Sot kjo familje ka mërzinë shumë të madhe, për vdekjen e dy djelmoshave në moshë të fëmirisë!
Unë dhe motra nuk do ta hedhim këngën e paralajmruar për sot!

Ne ndajmë dhimbjen me të gjithë familjen, qytetarêt dhe ata që ky rast i ka prekur thellsishtê në shpirtë.

Familje e nderuar Arifaj!
Ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta nga familja ime dhe ata që nuk e kanë pa këtë rast!

Zoti i dërgoftë ata dy engjuj🕊🕊 në PARAJSË!

Sinqerisht, Labi Kosovë e Shqipërisë😔”, ka shkruar Labi. /Lajmi.net/

View this post on Instagram

Tê dashur dëgjues të këngêve tona, ju ata qê u rritêt, e kryet maturat, dasmat dhe mbrëmjet me mua! Tani i erdhi koha i një dueti të shumë pritur nga unë dhe motra ime SARANDA( gurbetqarja) 😢 Diasporë e dashur dhe ju qytetarë, e keni dhe do ta degjoni një këngë të mrekullueshme, ku ashtu në këtë këngë kam nxjerrur favorite vajzat! Nesër do ta keni nëpër shtëpitë dhe veturat e juaja, ekrane televizive dhe youtube! Kjo këngë editohet nga Eurolindi! Kënga është shkruar dhe kompozuar nga Valon Biba dhe Valdrini! Një supër këngë. ME DASHURI LABI DHE SARANDA-KOSOVË E SHQIPËRISË. Nesër në ora 18:00, do jenë dy zëra VËLLA E MOTËR ME KENGË TË RE. Tetor 2020 @saranda_tahiri_derguti

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on

Lexo të tjera