Lajme

Lajçak nuk prononcohet për media pas takimit me Kurtin

0
lajcak-nuk-prononcohet-per-media-pas-takimit-me-kurtin

Ky është takimi i parë i diplomatit sllovak në vizitën treditore që ka nisur sot në Kosovë.

Ai nesër në orën 08:00 do të zhvillojë takim me ushtruesen e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, për të vijuar me kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti dhe më pas me liderët e partive politike.

Pas Kosovës, Lajçak do të qëndrojë për vizitë në Serbi më 3 dhe 4 mars, dhe në Mal të Zi më 4 dhe 5 mars.

Lexo të tjera