Lajme

Lajm i rëndë: Minatorit iu këput krahu në minierën e Trepçës, vdes në vendin e punës

0

Vdes një punëtor në Minierën e Trepçës.

Një punëtor në Minierën e Trepçës ka ndërruar jetë pas një aksidenti që ka ndodhur në njësinë përpunuese-flotacion.

Lajmin për klankosova e ka konfirmuar Kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale, Fatmir Gërguri.

 

Lexo të tjera