Lajme

LAJMI I FUNDIT: PDK mblidhet nesër, merr vendim për të hyrë në qeveri – e merr presidentin?!

0

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nesër do ta mbledh kryesinë e saj dhe më pas edhe Këshillin Drejtues ku do të merr një sërë vendimesh.

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se kjo parti nesër pritet të merr vendim për të hyrë në qeveri.

Po ashtu bëhet e ditur se nëse ka pakënaqësi brenda këtyre dy trupave të PDK-së dhe nëse kjo parti nuk e merr pozitën e presidentit, vendi do të shkojë në zgjedhje.

Së shpejti me gjërësisht…

Lexo të tjera