Sport

Legjenda daneze, Laudrup mposht kancerin pas dhjetë viteve

0
legjenda-daneze,-laudrup-mposht-kancerin-pas-dhjete-viteve

Ish-sulmuesi i Glasgow Rangers kishte luftuar me sëmundjen për dhjetë vjet.

Fitues i Euro 1992 me skuadrën daneze dhe i Ligës së Kampionëve me AC Milan gjatë sezonit.

Vëllai i vogël i Michael Laudrup, i cili e përfundoi karrierën e tij në korrik 2000 nën ngjyrat e Ajax, tani është këshilltar për një kanal televiziv danez. /Lajmi.net/

Lexo të tjera