Sport

Leicester si një ‘dhelpër dinake’ merr 3 pikë ndaj Man Utd

0
leicester-si-nje-‘dhelper-dinake’-merr-3-pike-ndaj-man-utd

Luke Thomas ka zhbllokuar rezultatin e ndeshjes, duke shënuar në minutën e 10-të për 1-0, raporton lajmi.net.

Ndërsa, Mason Greenwood 16′ shënojë një gol shumë të bukur duke dribluar para kundërshtarëve në mbrojtje dhe dërgoi topin në rrjet.

Epilogun përfundimtar këtij takimi ia dha Soyuncu, i cili realizoi një gol të bukur me kokë në minutën e 66-të.

Pas kësaj fitore, Manchester City tani është shpallur edhe zyrtarisht kampion i ri i Premierligës./Lajmi.net/

Lexo të tjera