Bota

Liga e Evropës: Kukësi nuk lë shenja ndaj Wolfsburg, pëson humbje të thellë

0
liga-e-evropes:-kukesi-nuk-le-shenja-ndaj-wolfsburg,-peson-humbje-te-thelle

Skuadra e Kukësit, ndonëse edhe siç pritej, e ka humbur betejen me gjigantin gjerman, Wolfsburg, shkruan lajmi.net.

Wolfsburg shënoi fitore 0:4 në udhëtim ndaj Kukësit, për të kaluar në raundin e tretë kualifikues në Ligën e Evropës.

Golat në këtë takim u shënuan nga Weghorst (21’ dhe 74’), si dhe nga Lacroix (33’) dhe nga Admir Mehmedi në minutën e 90’.

Në këtë mënyrë, Kukësi këtu përshëndetet me garat evropiane, kurse Wolfsburg shkon në raundin e tretë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera