Bota

Liga e Kampionëve – grupi H konsiderohet si ‘Grupi i Vdekjes’

0
liga-e-kampioneve-–-grupi-h-konsiderohet-si-‘grupi-i-vdekjes’

Ky short ka tërhequr disa përballje tejet interesante qysh për fazën e parë, nga ku vëmendje merr më shumë dueli i grupit G, mes Barcelonës dhe Juventusit, ku aktivizohen Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Megjithatë, skuadra më të forta qëndrojnë në grupin H, ku janë finalistët e edicionit të kaluar, Paris Saint Germain, Manchester United, RB Leipzig dhe Basaksehir.

Grup interesant është edhe ai i Liverpool, ku luajnë edhe Atalanta e Ajax, së bashku me Midtjylland.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell të gjitha grupet e kompletuara.

Grupi A:

1. Bayern Munich
2. Atletico
3. Salzburg
4. Lokomotiva e Moskës

Grupi B:

1. Real Madrid
2. Shakhtar Donetsk
3. Inter
4. Monchengladbach

Grupi C:

1. Porto
2. Man City
3. Olympiacos
4. Marseille

Grupi D:

1. Liverpool
2. Ajax
3. Atalanta
4. Midtjylland

Grupi E:

1. Sevilla
2. Chelsea
3. Krasnodar
4. Rennes

Grupi F:

1. Zenit
2. Dortmund
3. Lazio
4. Club Brugge

Grupi G:

1. Juventus
2. Barcelona
3. Dynamo Kiev
4. Ferencvaros

Grupi H:

1. PSG
2. Man Utd
3. RB Leipzig
4. Basaksehir. /Lajmi.net/

Lexo të tjera