Sport

Lionel Messi vendos dy kushte para kalimit të Manchester City

0
lionel-messi-vendos-dy-kushte-para-kalimit-te-manchester-city

Këta të dy janë çelësi që argjentinasi në verën e ardhshme të transferohet në “Etihad” ose të nënshkruajë paraprake në afatin e janarit, transmeton lajmi.net.

City është duke prirë garën për shërbimet e Messit, por ende s’ka rinovuar me Guardiolan ose Agueron.

Dyshes iu skadon kontrata në qershor dhe ende e ardhmja e tyre mbetet në dyshime.

Sidoqoftë, sipas ‘El Chiringuito’ nëse të dy qëndrojnë në “Etihad”, atëherë Messi do jetë i hapur për kalimin në “Etihad”.

Në garë për Messin vazhdojnë të jenë edhe klubet tjera të mëdha si PSG dhe Inter Milan./Lajmi.net/

Lexo të tjera