Teknologji

Llogaria në WhatsApp mund të hapet në telefona të ndryshëm

0
llogaria-ne-whatsapp-mund-te-hapet-ne-telefona-te-ndryshem

Nëse keni dy telefona, atëherë opsioni për të qëndruar i regjistruar në të dy pajisjet njëkohësisht mund të bëhet shpejt i disponueshëm, transmeton lajmi.net.

Për momentin, nëse identifikoheni në llogarinë tuaj WhatsApp në një telefon tjetër, ai do t’ju dalë nga i pari si një masë paraprake sigurie.

Njerëzit që qëndrojnë prapa blogut WABetaInfo të bazuar në WhatsApp kanë qenë duke kërkuar në versionin më të fundit beta të aplikacionit. Dhe ata besojnë se mbështetja me shumë pajisje mund të vijë së shpejti.

Blogu ka zbuluar një ekran të ri cilësimesh që përfshin një buton për lidhjen e pajisjeve shtesë me llogarinë tuaj. Në mënyrë që të arrijnë tek ai, përdoruesit duhet të regjistrohen në Programin Beta të WhatsApp edhe pse hapësirat e provës për iOS janë aktualisht të mbushura.

Aktualisht, duket se përdoruesit do të jenë në gjendje të shtojnë deri në katër pajisje në llogarinë e tyre dhe gjithashtu të mbajnë mesazhet dhe skedarët të sinkronizuar në mënyrë të sigurt.

Kjo do të thotë pa marrë parasysh se në cilën pajisje hyni, do të keni qasje në të gjitha mesazhet dhe grupet tuaja. /Lajmi.net/

Lexo të tjera