Sport

Loriana Kuka arrin në çerekfinale, mposht me IPPON ukrainasen, Anastasiya Turchyn

0
loriana-kuka-arrin-ne-cerekfinale,-mposht-me-ippon-ukrainasen,-anastasiya-turchyn

Kuka u përball me ukrainasen, Anastasiya Turchyn në kategorinë -78 kg, shkruan lajmi.net.

Loriana u tregua e vëmendshme dhe në min 2:13 arriti të marrë një pikë të mirë që në fund u llogarit IPPON.

Tani në raundin e ardhshem në çerekfinale, Kuka do të ndeshet me austriaken Bernardette Graff./Lajmi.net/

Lexo të tjera