Sport

Luiza Gega fiton vendin e parë në maratonën e Shkupit

0
luiza-gega-fiton-vendin-e-pare-ne-maratonen-e-shkupit

Atletja shqiptare, Gega, ka vendosur rekord në maratonën e 4 tetorit, përcjell lajmi.net.

Gega ka thënë pas maratonës se kjo maratonë ishte vetëm një test për të parë gjendjen fizike, gjatë kohës që aktivitetet fizike u minimizuan si pasojë e pandemisë.

Luiza është rekordmene në 800m, 1500m, dhe 3000m distancë.

Duket se pandemia nuk e ka penguar atleten shqiptare që të mbajë formën e saj të shkëlqyer. /Lajmi.net/

Lexo të tjera