Sport

Luka Jovic: Jam lojtar i Real Madrid, nuk mund të flas për të ardhmen time

0
luka-jovic:-jam-lojtar-i-real-madrid,-nuk-mund-te-flas-per-te-ardhmen-time

Jovic, i cili nuk kaloi momente mjaftë të mira në klubin e Real Madridit, është transferuar në Frankfurt në formë huazimi deri në fundin e sezoni, transmeton lajmi.net.

Ai në një intervist për gazetën gjermane, BILD, ka thënë se e ardhmja e tij mbetet për t’u vendosur.”Të gjithë e dinë se unë zyrtarisht jam një lojtar i Real Madrid”.

Tutje, reprezentuesi i Serbisë ka thënë se do të kthehet te Los Blancos në fundin e këtij sezoni dhe më pas do të vendoset për të ardhmen e tij. “Nuk mund të flasë për të ardhmen time tani, është e logjikshme kjo gjë”.

Frankfurt janë në rrugë të duhur për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, pasi gjenden në pozitën e katërt me 50 pikë, ndërsa Jovic ka shënuar 3 gola në Bundesliga këtë sezon./Lajmi.net/

Lexo të tjera