Sport

Maldini emëron tri legjendat që i ka urryer të përballet gjatë karrierës së tij legjendare

0
maldini-emeron-tri-legjendat-qe-i-ka-urryer-te-perballet-gjate-karrieres-se-tij-legjendare

52 vjeçari gjithë karrierën e tij e kaloi te Milan, duke fituar gjithë trofetë e mundshëm.

Por Maldini, i cili vlerësohet si një nga mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave, është pyetur për lojtarët më të vështirë që ka pasur si kundërshtarë.

“Kundërshtarët e mi më të vështirë do të ishin Diego Maradona, Ronaldo, i cili ishte fenomenal në dy vitet e tij tek Inter dhe Zinedine Zidane”, ka deklaruar Maldini për Gazzetta dello Sport, përcjell lajmi.net.

Legjenda italiane, që bëri mbi 600 paraqitje për Milanin, ka fituar shtatë tituj të Serie A para se të dilte në pension në vitin 2009./Lajmi.net/

Lexo të tjera