Sport

Man Utd 1:3 PSG, notat e lojtarëve

0
man-utd-1:3-psg,-notat-e-lojtareve

Ekipi i Thomas Tuchel ka fituar përballjen e çmendur ndaj rivalëve të Unitedit, duke bërë edhe më interesant përfundimin e grupit, pasi gjithçka do të vendohet në ndeshjen e fundit, atë të gjashtë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Marcus Rashford (32’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Neymar (6’, 90+) dhe Marquinhos (69’).

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte pikërisht ylli brazilian, Neymar, i cili pas dy golave vendimtare u notua me 9.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për të inkuadruarin e vonshëm të Unitedit, Odion Ighalo që u vlerësua me notë 5.8.

Man Utd:

PSG:

Lexo të tjera