Sport

Manchester City rivalizon top klubet evropiane për Erling Haaland

0
manchester-city-rivalizon-top-klubet-evropiane-per-erling-haaland

Haaland iu bashkua klubit gjerman nga RB Salzburgu dhe ka regjistruar 27 gola në 29 ndeshje, transmeton lajmi.net.

Sipas Bild, “Qytetarët” e duan Haalandin, ngase e shohin si pasuesi i Sergio Agueros, që i skadon kontrata në qershor.

Kontrata momentale e norvegjezit skadon në qershorin e vitit 2024, por ka klauzolë të lirimit me vlerë 65 milionë euro që mund të aktivizohet në vitin 2022.

Sidoqoftë, top klubet evropiane janë duke provuar ta transferojnë në verën e ardhshme./Lajmi.net/

Lexo të tjera