Sport

Manchester United rikthen interesimin për Sanchon

0
manchester-united-rikthen-interesimin-per-sanchon

“Djajtë e Kuq” ishin të lidhur me 21-vjeçarin gjatë verës, por bisedimet u ndalën pasi Dortmund kërkoi 100 milionë euro, transmeton lajmi.net.

Që prej iu bashkua Cityt në gusht të vitit 2017, Sancho ka shënuar 46 gola dhe asistuar më shumë se 60 herë në 130 paraqitje.

Sipas Eurosport, United ka rikthyer interesimin për anglezin, me Sanchon që është i hapur për kalimin në “Old Trafford”.

Sidoqoftë, dy klubet prapë mund të mos gjejnë marrëveshje shkaku i kartonit, me Unitedin që do paguajë 60 milionë euro, derisa nuk dihen kushtet e Dortmundit.

Sancho që nuk ishte në listën e Kombëtares së Anglisë shkaku i një lëndimi muskulor ka kontribuar me 28 gola në 31 ndeshje, derisa 12 gola dhe 16 asistime kanë qenë brenda këtij edicioni./Lajmi.net/

Lexo të tjera