Sport

Maradona ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

0
maradona-ka-firmosur-te-mos-varroset,-zbulohet-cfare-ka-kerkuar-legjenda-e-futbollit

Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund të largohej nga kjo botë pa një çmenduri. Gazetari argjentinas, Hernan Kastija, ka zbuluar një skenar të bujshëm së fundmi.

Ai shprehet se Maradona ka firmosur një testament, ku kërkon të mos varrosej kur të ndërronte jetë, por të balsamosej dhe trupi i tij të ekspozohej.

Familja e legjendës, e ka marrë së fundmi vesh këtë dhe tashmë është në një dilemë të madhe se çfarë duhet të bëjnë.

Lexo të tjera