Fun

Marka e Espresso-martini në kanaçe nis në kohë për Krishtlindje – kjo tingëllon e shijshme

0
marka-e-espresso-martini-ne-kanace-nis-ne-kohe-per-krishtlindje-–-kjo-tingellon-e-shijshme

Një pije e re e shijshme është në horizont dhe sapo është lansuar në kohë për Krishtlindje, shkruan “DailyStar”.

Dottie’s Drinks është një markë premium e konservuar premium e themeluar nga një femër, transmeton lajmi.net.

Lauren Horne, 33 vjeç, lançoi pijen në kujtim të Nanny Dot e saj që frymëzoi idenë.

Martini espresso është një koktej premium në kanaçe i krijuar për të ngritur çdo rast.

Pavarësisht nëse është një natë komode gjatë karantinimit, apo festave të Krishtlindjeve, funksionon thjesht për çdo gjendje shpirtërore.

Ndërsa bota vazhdon të na sfidojë, Dottie beson se është më jetësore se kurrë të kërkosh – ose të dërgosh – momente kënaqësie.

Pasi të jetë ftohur, pija e shijshme mund të pihet direkt nga kanaçe ose të derdhet në gotën tuaj të preferuar martini.

Kafeja e veçantë është e pjekur në Londrën lindore nga Union Hand-Roasted.

Pastaj kombinohet me përbërësit më të mirë për t’ju lejuar të shijoni një pije me cilësi bar në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Dhe nëse jeni duke kërkuar një copë shkumë të përsosur për të vendosur ekspres martinën tuaj, mos u shqetësoni se Dottie ju ka mbuluar. /Lajmi.net/

Lexo të tjera