Sport

Marrëveshja është afër, Bale rikthehet në Tottenham

0
marreveshja-eshte-afer,-bale-rikthehet-ne-tottenham

Gareth Bale po rikthehet në Tottenham.

Sulmuesi uellsian është në prag të largimit nga Real Madrid dhe rikthimit te ish skuadra e tij nga Premierliga, ka njoftuar Fabrizio Romano nga “Sky Sport”, transmeton lajmi.net.

“Marrëveshja është duke u afruar, detajet e fundit të saj janë duke u realizuar. Bale tashmë u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se do të transferohet në Tottenham”, shkroi Romano në Twitter.

Bale nuk zë vend në planet e trajnerit Zinedine Zidane në Real Madrid dhe është i mirëseardhur në Tottenham te Jose Mourinho. /Lajmi.net/

Lexo të tjera