Lajme

Marrëveshja mes DFC dhe Kosovës nënshkruhet

0

Është nënshkruar marrëveshja në mes të kryeministrit Hotit dhe kryeshefit ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler.

Kjo pak minuta pas mbërritjes së delegacionit amerikan në krye me emisarin Richard Grenell. Grenelli bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë vjen në Prishtinë dy javë pasi në Shtëpinë e Bardhë u nënshkrua marrëveshja Kosovë-Serbi për normalizim ekonomik./KI

Lexo të tjera