Lajme

Masat antiCOVID, Qeveria Kurti mblidhet në ora 19:00

0
masat-anticovid,-qeveria-kurti-mblidhet-ne-ora-19:00

Mësohet se Qeveria Kurti do të mblidhet në ora 19:00.Në këtë mbledhje pritet të diskutohet rreth masave kundër përhapjes së COVID-19.

Ndërkohë që më 5 prill qeveria miratoi masat antiCOVID-19 e të cilat kanë hyrë në zbatim më 7 prill, e që të njëjtat u morë vendim që të jenë në fuqi deri më 18 prill.

Ndërsa të enjten, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia mbajti takim virtual me kryetarët e Komunave ku u diskutua për masat antiCOVID.

Për çka pas këtij takimi nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal – MAPL deklaruan se nga e hëna fillon puna e sektorit të gastronomisë dhe qendrave tregtare duke respektuar masat strikte shëndetësore.

Lexo të tjera