Sport

Mayoral: Kisha Covid-19 gjatë verës, nuk do rinfektohem përsëri

0
mayoral:-kisha-covid-19-gjate-veres,-nuk-do-rinfektohem-perseri

23-vjeçari iu bashkua klubit italian nga Real Madridi në formë huazimi me mundësi blerje, përcjellë lajmi.net.

Spanjolli ka zbuluar se gjatë verës e ka kaluar koronavirusin, andaj nuk është fare i shqetësuar.

“Nuk u lejonim të largoheshim nga Roma, pra ne më së shumti ishim në stërvitje”.

“Ka disa raste pozitive në skuadër, por nuk jam i shqetësuar sepse e kisha në verën e kaluar. Kam pasur disa simptoma dhe nuk ia dola të përfundojë sezonin, por jam i qetësua”.

“Nuk mendoj se do rinfektohem përsëri”, tha ai.

Ndër të prekurit me koronavirus të skuadra italiane është edhe qendërmbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla./Lajmi.net/

Lexo të tjera