Lajme

Mblidhet OVL e UÇK-së pas arrestimit të Gucatit

0

Organizata e Veteraneve të Luftës së UCK-së, ka thirrur mbledhje urgjente. Mbledhje pritet të mbahet në orën 15:00.

“Mbledhje urgjente e kryesis në ora 15:00”, thuhet në njoftim.

Kjo mbledhje vjen pasi EULEX ka bastisur zyrat e OVL-UÇK-së dhe ka arrestuar kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucati.

Lexo të tjera