Sport

Me dramë mbyllet ndeshja mes Man City dhe Dortmund

0
me-drame-mbyllet-ndeshja-mes-man-city-dhe-dortmund

E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën që të shënonin vetëm një gol përmes Kevin de Bruyne 19′, raporton lajmi.net.

Pjesa e parë u mbyllë më këtë rezultat dhe më pas në pjesën e dytë gjërat ndryshuan.

Në minutën e 84-të, Marco Reus shënoi një gol mjaftë të bukur pas asistimit të Erling Haaland.

Mirëpo, me këtë rezultat nuk përfundoi ndeshja pasi Phil Foden shënoi në minutat e fundit të ndeshjes për t’i siguruar fitore ekipit./Lajmi.net/

Lexo të tjera