BotaLajme

Më shumë se dy persona kanë vdekur në sulmet terroriste në Vjenë

0

Guardian merr vesh që “disa” njerëz kanë vdekur në sulmet e mbrëmjes së sotme – kjo është ajo që u tha në konferencën për shtyp të policisë pak më parë nga ministri i brendshëm, Karl Nehammer, transmeton Gazeta Express.

Autoritetet nuk kanë konfirmuar ende një numër të saktë, por ata kanë konfirmuar se midis viktimave është një civil dhe një sulmues.

Policia e Vjenës përsëri u ka bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë në shtëpi, duke konfirmuar se incidenti është “akoma aktiv” në një postim të ribotuar dy orë më parë, transeton Gazeta Express.

Ministri i brendshëm austriak Nehammer ka thënë se “disa” njerëz kanë vdekur në sulm.

Ai gjithashtu ka thënë: Fëmijëve nuk u kërkohet të shkojnë në shkollë të Martën, ai ka përsëritur thirrjen për publikun për të shmangur Vjenën qendrore/ Express

Lexo të tjera