Sport

Mësohet gjendja e Ibrahimovic, ja sa do mungojë

0
mesohet-gjendja-e-ibrahimovic,-ja-sa-do-mungoje

Suedezi pësoi lëndim në gju gjatë fitores së djeshme ndaj Juventusit, transmeton lajmi.net.

Trajneri Stefano Pioli tha pas ndeshjes që lëndimi nuk duket serioz.

Sidoqoftë, shkaku i lëndimit, Ibrahimovic do humbasë sfidat e radhës ndaj Cagliarit dhe Torinos, por do rikthehet në ndeshjen e fundit të sezonit kundër Atalantas.

Ibrahimovic ka rinovuar kontratën me Milanin deri në vitin 2022, derisa këtë edicion ka humbur 16 ndeshje në të gjitha garat./Lajmi.net/

Lexo të tjera