Sport

Messi – Bartomeu, lajm shumë i keq për tifozët e Barcelonës

0
messi-–-bartomeu,-lajm-shume-i-keq-per-tifozet-e-barcelones

Lionel Messi zhvilloi ndeshjen e parë me Barcelonën nën drejtimin e trajnerit të ri, Ronald Koeman.

Sulmuesi argjentinas shënoi dy gola në fitoren 3:1 në ndeshjen miqësore ndaj Gironas.

Ishte kjo paraqitja e tij e parë pas konfirmimit të vendimit për qëndrim në klub përkundër kërkesës fillestare për largim nga Camp Nou.

Megjithatë, problemet nuk kanë përfunduar.

“Mundo Deportivo” shkruan se Messi vazhdon të mos ketë fare kontakt me presidentin e Barcelonës, Josep Maria Bartomeu.

Ata nuk bisedojnë mes vete, as në fytyrë e as në telefon.

Një distancë fizike dhe emocionale që gjithnjë e më tepër sinjalizon lajme të këqija për tifozët e Barcelonës, në të ardhmen e sulmuesit Messi. /Lajmi.net/

Lexo të tjera