Sport

Messi thyen një rekord të ri

0
messi-thyen-nje-rekord-te-ri

Messi tani është i vetmi futbollist në histori të futbollit, që ka shënuar 30 apo më shumë gola në nivel të klubit për 13 sezone radhazi, transmeton lajmi.net.

Argjentinasi me dy golat ndaj Athletic Bilbaos u bë lojtari i parë në histori që arrin këtë rekord, duke tejkaluar emra si, Gerd Müller dhe Fernando Peyroteo të cilët kishin shënuar 30 apo më shumë gola në 12 sezone radhazi./Lajmi.net/

 

Lexo të tjera