Rozë

Mësuesja kryente marrëdhënie me nxënësin 15-vjeçar, fotot që i dërgonte shpërndaheshin në gjithë shkollën

0

Një mësuese e martuar britanike kishte bërë seks me nxënësin e saj 15-vjeçar në një fushë, ndërsa fotot e zhveshura që i dërgonte atij shpërndaheshin në të gjithë shkollën, u tha sot në gjyqin e saj në Angli, shkruan The Sun.

35 vjeçarja Kandice Barber, i kishte thënë djalit se mund të ishte edhe shtatzënë me beben e tij, pasi kishte fjetur me të pas një ceremonie sportive, në një shkollë të mesme në Buckinghamshire. Barber, i tha policisë së llogaria e saj e mesazheve mund të jetë infiltruar, ai mohoi akuzat në lidhje me djalin, duke përfshirë dhe atë për thyerje të besimit publik. Ndërsa drejtori i shkollës zbuloi për marrëdhënien sekrete kur fotot e zhveshura të mësueses nisën të qarkullonin në të gjithë shkollën, transmeton Zeri.info.

Gjykata e Aylesbury dëgjoi të thuhej se Barber e kishte marrë të riun në makinën e saj, e kishte çuar në një zonë të veçuar ku kishte bërë seks me të. Në gjyq u tha se mësuesja, e cila ka vetë fëmijë në moshë shkollore, ishte takuar dhe disa herë të tjera me djalin dhe i kishte dërguar foto të zhveshura të vetes, të cilat më pas u qarkulluan gjerësisht nëpër shkollë. Prokurori Richard Milne tha se kanë të bëjnë me një mësuese të rritur që bën seks me një nxënës në shkollën ku jepte mësim.

Mbrëmjen e 27 shtatorit 2018 ajo shkoi te ai dhe i kërkoi të përdorte telefonin e tij. Ajo vendosi të dhënat e saj në llogarinë e tij Snapchat dhe nisi t’i dërgonte mesazhe. Ajo i tregonte se ishte duke bërë banjë ose dush, dhe e pyeste nëse donte të takohej me te. Milne shtoi se viktima nuk është krenar për atë që ka ndodhur, ai nuk mburrej me të.  Ajo po ashtu i propozoi një surprizë për ditëlindjen e tij të 16-të, i propozoi te shkonin ne një hotel por ai me mirësjellje refuzoi.

The Sun shkruan se Barber ishte arrestuar në 12 mars të vitit të kaluar por mohonte se kishte bërë seks me djalin, ndërsa pranoi se i kishte dërguar foto të zhveshura të vetës. Duke shpjeguar mbi ‘pozitën e besimit’. Milne tha se në Angli dhe Uells mësuesit nuk lejohen të kenë lidhje seksuale me nxënësit dhe kjo nuk ka të bëjë me moshën e lejuar të pranimit, sepse ata janë në një pozitë besimi, qofshin meshkuj apo femra”./Zëri

Lexo të tjera