BotaLajme

Michigan ndërron garën presidenciale: Biden del para Trump brenda pak kohe

0

Kandidati nga radhët e demokratëve Joe Biden, ka ngritur epërsinë ndaj Donald Trump në Michigan, derisa 94%  e votave janë numëruar deri tani, transmeton Gazeta Metro.


Kjo mbase është befasia më e madhe në zgjedhje, ku Biden është para Trump me 49.3% kundrejt presidentit aktual Trump me 49.1%.

Ndërsa nga dy palët është deklaruar fitorja, pasi dolën në konferencë duke bërë deklarata që tregonin se janë fitues në shtetet kryeesore.

Por shtetet që garantojnë më së shumti vota elektorale është duke prirë Trump, si në Florida, Pennsylvania, dhe Texas./gazetametro.net

Lexo të tjera