Bota

Milan afër transferimit të Hauge

0
milan-afer-transferimit-te-hauge

Jan Peter Hauge është mjaftuar me 90 minuta për të arritur që të impresionojë drejtuesit e skuadrës së Milan.

Lojtari luajti përballë mbrojtjes ‘Rossoneri’ në Ligën e Evropës, kur Milan fitoi ndaj Bodo Glimt.

Sipas Di Marzio, Milan kanë shënjestruar Hauge dhe janë afër marrëveshjes, përcjell lajmi.net.

Lojtari regjistron statistika të shkëlqyera si në kampionatin norvegjez, ashtu edhe në kualifikueset për Ligën e Evropës. /Lajmi.net/

Lexo të tjera