Sport

Milani pas talentit të Rubin Kazanit

0
milani-pas-talentit-te-rubin-kazanit

Njëri nga ta, sipas “Calciomercato” është talenti i skuadrës Rubin Kazan, Khvicha Kvaratskhelia, transmeton lajmi.net.

20 vjeçari ka shkëlqyer në kampionatin rus, ku gjithsej ka 48 paraqitje dhe shtatë gola.

Kvaratskhelia luan pozitën e anësorit dhe cilësohet si njëri nga talentët më të mirë në ligën ruse.

Drejtori sportive i Milanit, Polo Maldini është në krye të projektit që involvon talentin gjeorgjan.

Maldini si duket ka folur me Khaladzen i cili i ka preferuar të riun italianit./Lajmi.net/

Lexo të tjera