Uncategorized

Miley Cyrus paralajmëron albumin e shtatë “Plastic Hearts”

0

Miley Cyrus gjatë kësaj jave njoftoi fansat se është duke punuar për kopertinën e albumit të ri, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja po përgatit albumin e shtatë me radhë, ndërsa përmes një positmi në Instagram, bëri të ditur se ky album lansohet më 27 nëntor të këtij viti.

Përmes postimit të fundit në Instagram, artistja tha se për këtë album është duke punuar tash e dy vite.

View this post on Instagram

If you’re reading this… know that I fucking love and appreciate you on the deepest level. I began this album over 2 years ago. Thought I had it all figured out. Not just the record with its songs and sounds but my whole fucking life. But no one checks an ego like life itself. Just when I thought the body of work was finished… it was ALL erased. Including most of the musics relevance. Because EVERYTHING had changed. Nature did what I now see as a favor and destroyed what I couldn’t let go of for myself. I lost my house in a fire but found myself in its ashes. Luckily my collaborators still had most of the music that was burned up in journals and computers filled with songs for the EP series I was working on at the time. But it never felt right to release my “story” (each record being a continual autobiography) with a huge chapter missing. If it were a chapter in my book I guess I would call it “The Beginning” which usually when something is over we call it “The End”. But it was far from that. In triumph and gratitude I present to you my 7th studio record, Plastic Hearts. To be released Nov. 27th 2020. XXMC Pre Order in Bio. Photograph by: @therealmickrock

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

“Fillova në këtë album rreth dy vite më parë. Pata shumë çka të shfaq. Jo vetëm këngët, por të gjithë jetën time. Natyra bëri atë çfarë unë shoh si favor, dhe shkatërrova diçka për veten time. Humba veten time në zjarr dhe gjeta veten në hi”, shkruan Miley.

Pas ndarjes nga Liam Hemsworth, Miley pati një romantë me Kaitlynn Carter. /Lajmi.net/

View this post on Instagram

POWER SUIT 🖤♠🖤♠🖤♠

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Lexo të tjera