Bota

Momenti kur avioni ushtarak i Azerbajxhanit goditet nga raketat armene pasi iu shpëton disa prej tyre

0

Konflikti i armatosur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit në territorin Nagorno-Karaba ka hyrë në ditën e gjashtë. Numri i vdekjeve po rritet derisa kërcënimet vazhdojnë nga të dyja palët.

Kryeministri i Armenicë, Nicole Pashinyan ka akuzuar Turqinë se ‘po kthehet në të kaluarën gjenocidale’ duke ndihmuar Azerbajxhanin.

Disa pamje janë publikuar edhe nga mediat serbe, ku shihet se si një aeroplan fillimisht u shpëton disa raketave, por njërës nga to jo.

Aeroplani është i ushtrisë së Azerbajxhanit dhe pamjen mund ta shihni këtu.

Lexo të tjera