Sport

Morata dhe Dybala të gatshëm për derbin ndaj Romës

0
morata-dhe-dybala-te-gatshem-per-derbin-ndaj-romes

Skuadra e mëdha italiane takohen të dielën në stadiumin ‘Olimpico’, në ndeshjen e javës së dytë.

‘Bianconerët’ vazhdojnë të kenë mungesa lojtarët si Federico Bernadeschi, Matthijs de Ligt dhe Alex Sandro, derisa Sami Khedira nuk është përfshirë në udhëtimin për në Romë.

Lojtarët që Pirlo ka ftuar për derbin kundër Romës: Szczesny, Pinsoglio, Buffon; De Sciglio, Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Rugani, Demiral, Frabotta; Arthur, Ramsey, McKennie, Rabiot, Bentancur, Portanova, Kulusevski; Ronaldo, Morata, Dybala, Douglas Costa, Vrioni.

/Lajmi.net/

Lexo të tjera