Lajme

Mot me shi e reshje bore

0
mot-me-shi-e-reshje-bore

Gjatë së hënës do të mbajë mot i vranët e me reshje shiu. Në viset malore do të ketë dhe reshje bore.

“Do të mbaj mot i vranët dhe me reshje shiu. Të hënën do të mbaj mot i vranët dhe me reshje shiu ndërsa në viset malore parashihen edhe reshje bore. Gjatë ditës së martë do të ketë vranësira dhe reshje të dobëta shiu. Të mërkurën dhe të enjten parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje të vlerave maksimale. Të premten pritet një rënie e lehtë e temperaturave por që gjatë vikendit do të pësojnë ngritje. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo të tjera