Sport

Mount lojtari më i mirë, vlerësimet e lojtarëve: Porto – Chelsea

0
mount-lojtari-me-i-mire,-vleresimet-e-lojtareve:-porto-–-chelsea

Thomas Tuchel po vazhdon formën e tij të jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve dhe së fundmi ka marrë një avantazh të madh nga ndeshja e parë ndaj Portos, shkruan lajmi.net.

Pas ndeshjes, Eurosport ka bërë publikimin e vlerësimit të lojtarëve për këtë ndeshje.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

PORTO: Marchesin 4, Manafa 5, Mbemba 6, Pepe 6, Zaidu 5, Grujic 5, Uribe 6, Otavio 6, Tecatito 5, Diaz 7, Marega 6

CHELSEA: Mendy 7, Azpilicueta 8, Rudiger 7, Christensen 7, James 8, Kovacic 7, Jorginho 8, Chilwell 8, Mount 9, Havertz 5, Werner 6/Lajmi.net/

Lexo të tjera