Sport

Mourinho thotë se Lampard nuk e ka presionin e njëjtë, siç ai e kishte te Chelsea

0
mourinho-thote-se-lampard-nuk-e-ka-presionin-e-njejte,-sic-ai-e-kishte-te-chelsea

Mourinho fitoi tre tituj të Premierligës me Chelsean në dy periudha të ndara, me Lampard një prej lojtarëve të tij më të rëndësishëm në ‘Stamford Bridge’.

Lampard tani është rikthyer te Chelsea si trajner, dhe në sezonin e parë në krye të tyre, arriti vetëm vendin e katërt në tabelë.

Të dielën, Lampard me Chelsean do të presin Jose Mourinhon, që tani drejton Tottenhamin.

“Ajo që ndjeva është se kur isha në këto klube, kishte një presion të madh mbi mua dhe tani nuk ka një presion të madh mbi trajnerët e këtyre ekipeve”, ka deklaruar Mourinho para përballjes me Chelsean, përcjell lajmi.net.

“Bëni pak presion dhe na lini në paqe, duke bërë punën tonë”./Lajmi.net/

Lexo të tjera