Sport

Nadal pëson në Romë, Schwartzman befason spanjollin

0
nadal-peson-ne-rome,-schwartzman-befason-spanjollin

Reketi spanjoll, Rafael Nadal, ka pësuar humbje në kuadër të ATP Masters 1000 në Romë, përcjell lajmi.net.

Diego Schwartzman arriti të neutralizonte ish numrin 1 të botës, duke e mposhtur 2:0 në sete.

Schwartzman fitoi 6:2 dhe 7:5 për t’i shkaktuar humbje reketit spanjoll.

Nadal tashmë gjithë fokusin ka në Roland Garros, ku këtë edicion është në mesin e favoritëve. /Lajmi.net/

Lexo të tjera