Sport

Napoli vendos ta lirojë Bakayokon, nuk do ta blejë

0
napoli-vendos-ta-liroje-bakayokon,-nuk-do-ta-bleje

26-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në qershor të vitit 2022, transmeton lajmi.net.

Ai ka luajtur shumë rrallë në fanellën e “Napolitanëve” duke mos qenë huazim më i mirë në krahasim me ata te Milan dhe Monaco.

Mediat italiane konfirmojnë që Napoli nuk do ta blejë Bakayokon, ngase edhe ka humbur pozitën në formacionin bazë këta muajt e fundit.

Sipas Footmercato, kalimi në Francë shihet si destinacioni i radhës, me PSG-në dhe Lyonin e interesuar./Lajmi.net/

Lexo të tjera