Sport

Ndeshje direkt për titull, rikthehet Superliga e Kosovës

0
ndeshje-direkt-per-titull,-rikthehet-superliga-e-kosoves

Kampioni aktual i Superligës do të luajë ndaj Arbërisë për xhiron e 27-të në Superligë, ndërsa duel tjetër do të zhvillohet mes Ballkanit dhe Prishtinës, shkruan lajmi.net.

Të dyja këto ndeshje do jenë përcaktuese për titullin e kampionit, për të cilin po luftohet shumë nga Ballkani, Drita dhe Prishtina.

Aktualisht, tabelës i prin ekipi nga Suhareka, ndërsa ‘Intelektualët’ kanë pikë të barabarta me golaverazh më të dobët.

Sfidat e sotme, Drenica – Trepça ’89 dhe Arbëria – Drita, startojnë nga ora 15:00./Lajmi.net/

Lexo të tjera