Bota

Netflix konfirmon sezonin e dytë të “Space Force”

0
netflix-konfirmon-sezonin-e-dyte-te-“space-force”

Netflix ka konfirmuar sezonin e dytë të “Space Force”, komedinë që mund të ketë marrë frymëzim nga iniciativa e presidentit Donald Trump për “Forcën Hapërinore”, shkruan Deadline, transmeton lajmi.net.

Xhirimet janë planifikuar të fillojnë në Vancouver më 2021.

Bashkë-krijuar nga Steve Carell dhe Greg Daniels dhe me protagonistin Carell, seria përqendrohet në një pilot që ëndrrërr drejtimin e Forcave Ajrore si dhe gjeneralin Mark R. Naird (Carell).

Skeptik, por i përkushtuar, Mark çrrënjos familjen e tij dhe zhvendoset në një bazë të largët në Colorado ku ai dhe një ekip shumëngjyrësh i shkencëtarëve dhe “Spacemen” janë caktuar nga Shtëpia e Bardhë për t’u nisur në hënë përsëri me nxitim dhe për të arritur gjithsej mbizotërimin e hapësirës.

Carell dhe Daniels, i cili gjithashtu shërben si bashkë-prezantues, produkte ekzekutive me Howard Klein të 3Arts. Norm Hiscock (Parks & Recreation, People of Earth, Brooklyn Nine-Nine) gjithashtu bashkohet me sezonin e dytë si producent ekzekutiv dhe bashkë-drejtues së bashku me Daniels.

Kasti i rregullt i aktorëve përfshin Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Tawny Newsome, Diana Silvers dhe Jimmy O. Yang, i cili bashkohet si shkrimtar në këtë sezon. /Lajmi.net/

Lexo të tjera