Lajme

Nga 85 milionët te përplasja me asamblistin e VVsë dhe inspektori që u kap me ‘pelë për dore’, Shpend Ahmeti flet për javën e Komunës

0

Komuna e Prishtinës, gjatë kësaj jave ishte në qendër të vëmendjes. Java filloi me arrestimin e inspektorit të ndërtimit, i cili u zu me ‘pelë për dore’ me 12 mijë euro ryshfet në çantë, e përfundoi me skenën e tensionuar e cila për pak sa nuk eskaloi në përleshje fizike mes kryetarit Shpend Ahmeti e asamblistit nga Vetëvendosje Egzon Azemi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook, ka listuar të gjitha ngjarjet e kësaj jave.

Lexo Edhe:

Bekim Jashari tregon se kush ja largon mallin për anëtarët e vrarë të familjes

Ai ka treguar për projektet e filluara gjatë javës e miratimin e buxhetit të komunës.

Ahmeti ka folur edhe për inspektorin e ndërtimit që u arrestua gjatë kësaj jave./Express

Lexo të tjera